Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

21067_1237215498202_1463688236_30706703_3749973_n.jpg

 Mažoretky Bílovec

Mažoretky Bílovec, toto seskupení, které mělo občas i pět souborů a jsou pod vedením trenérek Drahomíry Gilgové a Bc. Veroniky Gilgové vzniklo před 21 lety při DDM v Bílovci a celý čas tam působí, i přestože jeden rok byly zastoupeny pouze jedním souborem pod vedením Veroniky Gilgové s pomocí Hany Balharové. Tyto soubory, které vzájemně spolupracují, vytvářejí komponovaný program, v němž se představují širokému obecenstvu nejen v našem městě, ale i ve vzdálenějších městech a obcích, které mají o naše vystoupení zájem. V současné době nabízíme pestré vystoupení až o devíti vstupech, kdy se jedná převážně o velké a menší formace pokaždé v jiném kostýmu. Bez problému zvládáme tematické improvizace, vystoupení s pompony, se svítícími hůlkami. 

Tímto bychom chtěly poděkovat našemu sponzorovi - Palírna KOVO s.r.o. Bílovec.

semifinale-mistrovstrve-cr-belotin-seniorky-w.-.jpg

Seniorky Wildcats, 15-23 let.

Většina z nich začínala svou činnost už v těch nejmladších souborech. V současné době je jejich činnost nejvíce směřována jako doprovodný tým Dechového orchestru Ostrava, který si je před třemi lety vybral z velkého množství jiných souborů, jimž svou spolupráci nabízeli. Děvčata tohoto souboru reprezentují DDM nejen v ČR, ale také v zahraničí – nejčastěji Polsko, Maďarsko a začátkem června jedou s tímto orchestrem do Estonska. Na těchto zahraničních vystoupeních získávají velmi cenná ocenění jako např. Zlotá lyra, Ocenění za nejlepší průvodovou choreografii a dokonce na polském festivalu Alten Kamaraden cenu pořadatele za nejpestřejší a nejhezčí doprovodný program dechového orchestru. Na mažoretkových soutěžích se umisťují na předních místech, Stars Cup Ostrava 1. Místo (v minulých letech 2. a 3. místa), Mistrovství ČR IFMS 2014 kvalifikace 3. místo s postupem, Soutěž Tornádo Ostrava 2. místo, Lanškroun dvě 3. místa atd. Dvě děvčata z tohoto týmu nás letos reprezentují i na dalších dvou velice prestižních mažoretkových postupových soutěžích- asociace NBTA a MAC, ze kterých dovážejí mistrovské tituly s postupy do dalších kol.

 

2a.jpg

Kadetky Kittens, 8-12 let.

Děvčátka pochodují ve svižném tempu moderní hudby. V letošním roce díky účasti na Mistrovství ČR IFMS mají skladbu tematickou, se kterou se ve kvalifikačním kole umístily na 3. místě s postupem do semifinále. Letošní rok mají velmi úspěšný. V Lanškrouně obhájily své loňské umístění na 3. místě z 14 soutěžních týmů ve své kategorii (loňský rok 3. místo se stejným bodovým ohodnocením jako 1. místo!). V Ostravě na Stars Cupu získaly 1. místo v konkurenci 13. týmů. Dále mají na kontě spousty dalších předních umístění a z děvčátek rostou výborné mažoretky, které budou schopné za pár let plnohodnotně reprezentovat DDM Bílovec také v zahraničí. Vystoupení tohoto souboru je velmi žádané. Holčičky mají velmi profesionální přístup a je to kolektiv skvělých kamarádek. Mimo jiné je zde znát dokonalá spolupráce s rodiči, kteří jsou součástí každého vystoupení a soutěže. Bez jejich velké podpory, by to nešlo.

 

kote1.jpg

Minikadetky Koťátka, 4-8 let.

V letošním roce nově vytvořený kolektiv holčiček, z nichž většina ještě v září netušila, že bude mažoretkou. Děvčátka se scházejí jednou do týdne a učí se vše od prvních pochodových taktů až po základy prvků s hůlkou. Přesto si vyzkoušely atmosféru soutěže již po pár měsících už letos v březnu na soutěži v Ostravě, kde se umístily na 8. místě z 14. nasazených týmů, přestože nebyly ve své „přípravkové“ kategorii, v této kategorii byly nejmladší a soutěžily s děvčaty, které pochodují už pár let. I v rámci tohoto souboru se nám vytváří úžasný kolektiv rodičovského týmu, který nás provází a pomáhá nám. V příštím školním roce se z těchto děvčátek bude doplňovat reprezentační soubor kadetek Kittens, které se rozdělí dle věku na kadetky a starší juniorky. 

jun.jpg

Juniorky Cats, 11-14 let.

Soubor, který se bude otvírat dalším školním rokem. Bude se pilně připravovat a po hodinách drilu, ale i zábavy, nás bude reprezentovat na soutěžích, na různých místech v ČR, ale také v zahraničí.

Proto zveme všechny holčičky, děvčata a holky.