Jdi na obsah Jdi na menu
 


 21067_1237215498202_1463688236_30706703_3749973_n.jpg

 Mažoretky Bílovec

- toto seskupení, které mělo občas i pět souborů a jsou pod vedením trenérek Drahomíry Gilgové a Bc. Veroniky Gilgové vzniklo před 21 lety při DDM v Bílovci a celý čas při tomto DDM působily, přestože jeden rok byly zastoupeny pouze jedním souborem pod vedením Veroniky Gilgové s pomocí Hany Balharové.

Od 9. 8. 2014 ukončily naše soubory svou činnost při DDM v Bílovci a vznikl spolek - TK Mažoretky Bílovec, z.s., který zaštiťuje všechny soubory, které byly pod našim vedením.

Tyto soubory, které vzájemně spolupracují, vytvářejí komponovaný program, v němž se představují širokému obecenstvu nejen v našem městě, ale i ve vzdálenějších městech a obcích, které mají o naše vystoupení zájem. V současné době nabízíme pestré vystoupení až o devíti vstupech, kdy se jedná převážně o velké a menší formace pokaždé v jiném kostýmu. Bez problému zvládáme tematické improvizace, vystoupení s pompony, se svítícími hůlkami. 

Tímto bychom chtěly poděkovat našemu sponzorovi firma: Palírna KOVO s.r.o. Bílovec.

semifinale-mistrovstrve-cr-belotin-seniorky-w.-.jpg

Seniorky Wildcats, 15-23 let.

(reprezentační tým)

Většina z děvčat začínala v těch nejmladších souborech. V současné době je jejich činnost nejvíce směřována jako doprovodný tým Dechového orchestru Ostrava, který si je před třemi lety vybral z velkého množství jiných souborů, které jim svou spolupráci nabízely. Děvčata tohoto souboru nás reprezentují nejen v ČR, ale také v zahraničí – nejčastěji Polsko, Maďarsko, Estonsko a Litva. Na těchto zahraničních vystoupeních získávají velmi cenná ocenění jako např. Zlotá lyra, Ocenění za nejlepší průvodovou choreografii a dokonce na Polském festivalu Alten Kamaraden Cenu pořadatele za nejpestřejší a nejhezčí doprovodný program Dechového orchestru. Na mažoretkových soutěžích se umisťují na předních místech, Stars Cup Ostrava 1. místo (v minulých letech 2. a 3. místa), Mistrovství ČR IFMS 2014 kvalifikace a semifinále 3. místo s postupem do finále, Tornádo Ostrava 2. místo, Lanškroun dvě 3. místa atd. Dvě děvčata z tohoto týmu, Michaela Steculová a Adélka Plávodská, nás letos reprezentují i na dalších dvou velice prestižních mažoretkových postupových soutěžích - Asociace NBTA a MAC, ze kterých si dovezly Mistrovské tituly s postupy do dalších kol. Ve finále MČR IFMS získaly zlatou medaily se svým nádherným duem a Míša Steculová i zlatou medaili se svým sólem. 

2a.jpg

Kadetky starší - Kittens, 8-12 let.

(reprezentační tým)

Děvčátka pochodují ve svižném tempu moderní hudby. Díky účasti na Mistrovství ČR IFMS mají skladby tematické. V ročníku 2013/2014 se ve kvalifikačním a semifinálovém kole umístily na 3. místě s postupem do finále. Ve finále MČR IFMS získaly nádherné 5. místo (z 13 ti soutěžních týmů).

V Lanškrouně obhájily své loňské umístění na 3. místě z 14 soutěžních týmů ve své kategorii (loňský rok 3. místo se stejným bodovým ohodnocením jako 1. místo!). V Ostravě na Stars Cupu získaly 1. místo v konkurenci 13. týmů. Dále mají na kontě spousty dalších předních umístění a z děvčátek rostou výborné mažoretky, které budou schopné za pár let plnohodnotně reprezentovat náš TK a město Bílovec také v zahraničí. Vystoupení tohoto souboru je velmi žádané. Holčičky mají velmi profesionální přístup a je to kolektiv skvělých kamarádek. Mimo jiné je zde znát dokonalá spolupráce s rodiči, kteří jsou součástí každého vystoupení a soutěže. Bez jejich velké podpory, by to nešlo. 

Juniorky Cats, 11-14 let.

(reprezentační tým)

Soubor, který se otvírá v letošním školním roce 2014/2015. Přestupují do něj děvčata ze souboru kadetek Kittens, které mají již skvělou přípravu z předešlých let a to nejen ve svých dovednostech, ale také díky soutěžím a reprezentacím, které mají za sebou. Budou se pilně připravovat a po hodinách drilu, ale i zábavy, nás budou reprezentovat na soutěžích, na různých místech v ČR, ale také v zahraničí.

kote1.jpg

Kadetky mladší - Koťata, 6 - 10 let.

Kolektiv děvčátek, který se vytvořil z nově příchozích holčiček a děvčátek, která si už loni prošla prvním rokem tréninku a hned po pár měsících si vyzkoušely atmosféru na soutěži v Ostravě, kde se umístily na 8. místě z 14. nasazených týmů, přestože nebyly ve své „přípravkové"kategorii.V této kategorii byly nejmladší a soutěžily s děvčaty, které pochodují už pár let. I v rámci tohoto souboru se nám vytváří úžasný kolektiv rodičovského týmu, který nás provází a pomáhá nám.

Děti - Koťátka, 4 - 6 let.

Nově vytvořený kolektiv malinkých holčiček, z nichž většina ještě v září netušila, že budou mažoretkou. Děvčátka se scházejí jednou do týdne a učí se vše od prvních pochodových taktů až po základy prvků s hůlkou.