Jdi na obsah Jdi na menu
 


 dsc_0065.jpg

 Mažoretky Bílovec

- toto seskupení, které mělo občas i pět souborů  vzniklo před 25 lety při DDM v Bílovci. V současné době se prezentují jako TK Mažoretky Bílovec, z.s. pod vedením Drahomíry a Veroniky Gilgových.

Tyto soubory společně vytvářejí komponovaný program, v němž se představují širokému obecenstvu nejen v našem městě, ale i ve vzdálenějších městech a obcích, které mají o naše vystoupení zájem. V současné době nabízíme pestré vystoupení až o devíti vstupech, kdy se jedná převážně o velké a menší formace pokaždé v jiném kostýmu. Bez problému zvládáme tematické improvizace, vystoupení s pompony, se svítícími hůlkami. 

Touto cestou bychom chtěly poděkovat našemu sponzorovi firma: Palírna KOVO s.r.o. Bílovec, díky nimž jsme tak krásné heart

a představitelům města Bilovec za jejich podporu.

***

Kadetky starší - Kittens, 8-12 let

(reprezentační tým)

11.jpg

Děvčátka pochodují ve svižném tempu moderní i klasické hudby. V sezóně 2015/2016 ziskaly velmi prestižní oceněni v rámci šampionátu MČR v mažoretkovém sportu asociace MAC. Mezi tyto úspěchy počítáme účast na Mistrovství Evropy v Púchově/SR s umístěním na 5.místě a účast na Mistrovství Světa v Poreči/Chorvatsko, kde skončily na 7.místě.

Holčičky mají velmi profesionální přístup a je to kolektiv skvělých kamarádek. Mimo jiné je zde znát dokonalá spolupráce s rodiči, kteří jsou součástí každého vystoupení a soutěže. Bez jejich velké podpory, by to nešlo. 

***

Juniorky - Cats, 11-14 let. 

(reprezentační tým)

21.jpg

V soutěžním ročníku 2015/2016 se tyto děvčata staly 2.vícemistryně Světa v kategorii baton classic, dále 2.vicemistryně České republiky a mistryně Moravy. Reprezentují nás nejen na soutěžích, ale i na různých místech v ČR a v zahraničí. Reprezentovaly nás na různých nepostupových soutěžích a na MČR IFMS a spolu se seniorkami Wildcats svým vystoupením potěšily diváky v Polsku, v Slovinsku a Itálii.

***

Seniorky Wildcats, 15-23 let.

(reprezentační a trenérský tým)

dsc_0014.jpg

Většina z děvčat začínala v těch nejmladších souborech. V současné době je jejich činnost nejvíce směřována jako doprovodný tým Dechového orchestru Ostrava, který si je před pěti lety vybral z velkého množství jiných souborů, které jim svou spolupráci nabízely. Děvčata tohoto souboru nás reprezentují nejen v ČR, ale také v zahraničí – nejčastěji Polsko, dále Maďarsko, Estonsko, Litva, Slovinsko a Itálie. Na těchto zahraničních vystoupeních získávají velmi cenná ocenění jako např. Zlotá lyra, Ocenění za nejlepší průvodovou choreografii a dokonce na Polském festivalu Alten Kamaraden Cenu pořadatele za nejpestřejší a nejhezčí doprovodný program Dechového orchestru. 

V současné době se podílejí na trénování děvčátek z mladších souborů.

***

Kadetky mladší - Koťata, 7 - 10 let.

Trenérky: Simona Lindovská a Štěpánka Svobodová

kad.m.jpg

Kolektiv děvčátek, který si už prošel i účasti na MČR IFMS, kde se umístily během kvalifikace na 3. místě, v semifinále na nádherném 1.místě s postupem do finále. I v rámci tohoto souboru se nám vytvořil úžasný kolektiv rodičovského týmu, který nás provází a pomáhá nám.

***

Děti - Koťátka, 5 - 7 let.

deti.jpg

Nově vytvořený kolektiv malinkých holčiček, z nichž většina ještě v září netušila, že budou mažoretkou. Děvčátka se scházejí jednou do týdne a učí se vše od prvních pochodových taktů až po základy prvků s hůlkou.